آذ-فوتو
آذ-فوتو | اولین، کاملترین و بروزترین وبسایت تحلیلی هنر عکاسی در شمالغرب کشور

 
تاريخ : چهارشنبه ۱۸ آبان۱۳۹۰
در این نمایشگاه كه به شكل دیجیتال و در شش بخش آزاد، طبیعت، آب، پرتره، خبری و فوتبال  برگزار شده است، رسول اولیاء زاده (رییس خانه عكاسان ایران) و سیما مهرآذر با دو عكس در بخش آزاد حضور داشتند .‏

در این نمایشگاه كه در شهر ‏RIVNE‏  این كشور برگزار می شود، از میان  43 هزار و 177 عكس دریافتی از 78  كشور جهان، تعداد 690  قطعه عكس در شش بخش،  به نمایشگاه راه یافت .‏


برگزاری این رقابت  بین المللی كه  ششمین دوره خود را با موفقیت كامل پشت سر گذاشته است، توسط انجمن عكاسیPAKROVA‏   و حمایت مالی انجمن بین المللی  ‏PHOTOMEDIA و نظارت انجمن عكاسی آمریكا ‏PSA‏ و تحت امتیاز فدراسیون جهانی عكاسی‏FIAP‏   انجام شد.‏

این چهاردهمین موفقیت خانه عكاسان ایران در عرصه رقابت های بین المللی از ابتدای سال 1390 است.‏
علاقه مندان می توانند برای آگاهی بیشتر و مشاهده عكس های برگزیده  به پایگاه اطلاع رسانی مسابقه به نشانی www.ukrfoto.org مراجعه كنند.‏ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : پنجشنبه ۱۲ آبان۱۳۹۰
پنجمین جشنواره فیلم و عکس مغان- عذرا به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، حوزه هنری استان اردبیل، فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد از اول آبانماه لغايت هشتم آبانماه در شهرستان پارس آباد مغان برگزار شد.

هیئت داوران بخش عکس پنجمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس مغان- عذرا آرای خود را بدین شرح اعلام نمودند:
رتبه اول، لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی جشنواره به مبلغ 2500000 ریال به عبدالرحمن مجرد از اردبیل. رتبه دوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی جشنواره به مبلغ 2000000 ریال به هادی پناهی از ارومیه. رتبه سوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی جشنواره به مبلغ 1500000ریال به کامل روحی از اردبیل. لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره به مبلغ یک میلیون ریال به هادی عسگری از زنجان. لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره به مبلغ یک میلیون ریال به مهران اصغری از اردبیل. لوح تقدیر و هدیه نقدی جشنواره به مبلغ یک میلیون ریال به مینا آقالو از پارس آباد.


همچنین آرای هیئت داوران بخش فیلم پنجمین جشنواره فیلم کوتاه و عکس مغان – عذرا بدین شرح بود:
بخش مستند: هیئت داوران هیچ فیلمی را به عنوان فیلم برتر انتخاب نکرد. اما از دو فیلم تقدیر بعمل آورد. لوح تقدیر و مبلغ 1500000 ریال به خاطر تلاش برای ثبت میراث فرهنگی استان به وحید بیوته برای فیلم مستند «پاپاق» از اردبیل. لوح تقدیر و مبلغ 1500000 ریال به یعقوب جدیری تقدیسی برای فیلم مستند «روشنایی» از تبریز.

بخش انیمیشن: رتبه اول، لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی 2500000 ریالی به زینب قربانی برای فیلم «قارقا» از اردبیل.  رتبه دوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی 2000000 ریالی به آقای داور نجفی برای فیلم «بازگشت» از اردبیل. رتبه سوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی 1500000 ریالی به گلی مردانه برای فیلم «طمع» از اردبیل.

بخش داستانی: رتبه اول، لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه جایزه نقدی 3000000 ریالی به وحید حسینی نامی بخاطر فیلم داستانی «راه رفتن روی ریلها». رتبه دوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی 2500000 ریالی به رحیم بلندی برای فیلم داستانی «کیوره» از کلیبر (این هنرمند جایزه نقدی خود را به بیماران سرطانی تقدیم کرد.). رتبه سوم، لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی 2000000 ریالی به لیلا احدی برای فیلم داستانی «قفس رنگی» از اردبیل.

داوری بخش فیلم را غریب منوچهری، حسن قهرمانی، کریم عظیمی، حمداله اسکندری و بخش عکس را حسین ملکی، ترحم سلمانی و اعظم عالش زاده بر عهده داشتند.

مرتبط:
فراخوان جشنواره فیلم و عکس مغان - عذرا
عکاسان شرکت کننده در جشنواره عکس عذرا
راه یافتگان به جشنواره فيلم و عكس مغان عذراارسال توسط az-photo
 
تاريخ : چهارشنبه ۱۱ آبان۱۳۹۰
آثار برگزیده نخستین جشنواره بین‌المللی هنر در رسانه عصر امروز سه‌شنبه ۱۰ آبان در مراسم اختتامیه هجدهمین دوره نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها معرفی شدند.

این جشنواره در بخش عکس بدون رتبه‌بندی ۹ نفر را به شرح زیر حایز دریافت جایزه برگزیده این بخش دانست: حسین فاطمی، احمد معینی جم، بابک کریمپور، رضا حسینی، مهدی موذن، یلدا معیری، محسن رضایی، سیدمحمد هاشم زاده و اسماعیل گلرخ.


بخش کارتون و کاریکاتور: کریستوبال رینوسو آرژانتین، نوری نجفی  ازایران، وحید جعفری از ایران.

این جشنواره همچنین در بخش صلح و عدالت نفرات زیر را شایسته تقدیر دانست:  فیروزه مظفری از ایران، برنارد گوتو از فرانسه، محسن ایزدی از ایران، لی های جوون از چین و محمد خلجی از ایران.

جشنواره بین المللی هنر در رسانه همچنین در بخش صفحه آرایی و گرافیک نفرات زیر را به عنوان برگزیده معرفی کرد:  علی سلیمانی، وحید حقی، حسین رزاقی و حسین روزبهانی.  در این بخش همچنین اثر شهرام مطهری شایسته تقدیر شناخته شد.

مرتبط:
فراخوان اولین جشنواره بین المللی هنر در رسانه
3هزار یورو جایزه اول در جشنواره هنر در رسانهارسال توسط az-photo
 
تاريخ : دوشنبه ۹ آبان۱۳۹۰
آذ-فوتو به گزارش معاون فرهنگی، هنری حوزه هنری گلستان در این زمینه گفت  این مسابقات با حضور 64 کشور شرکت کننده از سراسر دنیا برگزار شد، یازدهمین دوره‌ی خود را سپری کرد و شهر مالمو در کشور سوئد، میزبان این رویداد بزگر هنری بوده است.

حسین عبدی از مدال طلای فیاپ به عنوان معتبرترین جایزه و مدال فدراسیون جهانی عکاسی یاد کرد و افزود: این جشنواره زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی و فیاپ، انجمن عکاسان آمریکا، اتحادیه جهانی عکاسان بدون مرز، اتحادیه بین‌المللی عکس اروپا، انجمن ملی عکاسی سوئد و دانمارک و مدرسه عکاسی پاسکال برگزار شد و این هنرمند با ذوق توانست در بخش سیاه و سفید با موضوع آزاد با عکس "شور" این رتبه ارزشمند را کسب کند.


گفتنی است این مدال، ششمین مدال طلای جهانی و دوازدهمین جایزه معتبر بین‌المللی این هنرمند است.ارسال توسط az-photo
حسین فاطمی برنده جایزه طلا در مسابقه بین المللی مطبوعات در Nantong استان جیانگ سو چین شد.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : پنجشنبه ۵ آبان۱۳۹۰

دبیر بخش عکس تئا‌تر جشنواره فرهنگی، هنری راه روشن از انتخاب آثار ۲۰ عکاس برای حضور در بخش مسابقه عکس تئا‌تر جشنواره راه روشن خبر داد.

رضا قاسمی زرنوشه، حسین اسماعیل خوش مردان، حامد‌پور زرین، مینا سرتوه، ئاریز قادری، مهناز می‌ناوند، شهپر آرمات، اعظم شادپور، حسین اسکندر‌زاده، میلاد بهشتی، عاطفه متحیر آرانی، سارا ساسانی، نیلوفر سنندجی‌زاده، منصوره قلیچی، فاطمه عرفانیان، سمانه غلام‌نژاد، یاسمین دغاغله، مریم مجد، مهدی پارسی، مهدی مصباحی عکاسان راه یافته به این مسابقه هستند.

مهدی پاک طینت با بیان این مطلب اظهار داشت: داوری بخش عکس تئا‌تر جشنواره راه روشن در تاریخ دوم آبان در تالار وحدت برگزار و در ‌‌نهایت آثار ۲۰ عکاس به عنوان عکاسان راه یافته به بخش مسابقه انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: ۹۱ هنرمند در مجموع تعداد ۴۵۵ عکس به جشنواره ارسال کرده بودند که در ‌‌نهایت و پس از بررسی کامل مجموعه آثار رسیده ۲۰ عکاس به بخش مسابقه راه پیدا کردند.

پاک طینت افزود: داوری این بخش از مسابقه جشنواره ملی فرهنگی، هنری راه روشن بر عهده آقایان مسعود پاکدل، رضا موسوی و ابراهیم حسینی بوده است.

لازم به ذکر است آثار بخش عکس تئا‌تر همزمان با برگزاری بخش تئا‌تر در روز‌های ۲۰، ۲۱ و ۲۲ آبان ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : چهارشنبه ۴ آبان۱۳۹۰
پنج برنده‌ي جوايز بهترين عكاسان منظره‌ي انگلستان در سال 2011 معرفي شدند.

پنج عكاس با آثار برجسته‌شان به عنوان برندگان سال 2011 جايزه‌ي 10 هزار پوندي بهترين عكاس منظره‌ي انگلستان معرفي شدند.

بيش از 100 اثر از بهترين عكس‌هاي ارائه شده براي اين جايزه، روز 5 دسامبر (14 آذرماه) در تئاتر ملي لندن در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرند

عکس از «رابرت فولتون» (درختان يخ‌زده در استرلينگ‌شاير)

 
«رابرت فولتون» جايزه‌ي 10 هزار پوندي بهترين عكاس منظره‌ي انگلستان را با  عكسی  از درختان يخ‌زده در استرلينگ‌شاير دریافت کرد..

 جايزه‌ي بخش منظره‌ي كلاسيك به «تيم هاروي» رسيد كه تصويري از يك طوفان را در منطقه‌ي ساحلي ثبت كرده است.

 «بكستر بردفورد» از همپشاير جايزه‌ي بخش زندگي در منظره‌ را از آن خود كرد. عكس بردفورد «دور تا دور جزيره » نام دارد.

 
عکس از «تيم هاروي» (طوفان در منطقه‌ي ساحلي)

عكسي كه «هوارد كينگزنورث» از شهر لندن گرفت،‌ جايزه‌ي بخش منظره‌ي شهري را به خود اختصاص داد.

«اسكار استوارت-پك» نيز عكاس جوان منظره شناخته شد و با عكس «مبل» خود جايزه‌ي اين بخش را از آن خود كرد.

به نوشته‌ي روزنامه‌ي گاردين‌، در بخش «نگاه تو» نيز «پيتر كلارك» توانست جايزه‌ي سال 2011 عكاسي منظره انگلستان را كسب كند.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : سه شنبه ۳ آبان۱۳۹۰

پنج عکاس برتر جشنواره : آقایان هادی دهقان پور ، امید امیدواری ، سعید عامری ، عطا رنجبر و خانم منصوره معتمدی.

 

 


اسامی راه یافته به نمایشگاه و کتاب جشنواره:

سعید عامری، هادی دهقان پور، امید امید واری، سعید عامری، منصوره معتمدی، عطا رنجبر، محمد رضا دهقانپور ، سارا بلوری، زینب روستایی، سروش جوادیان، سالار نیر هدی، ساناز کاوه، هادی ثابت، حمید رضا بازرگانی، آرش ازرحیمی، الناز باقری فرح بخش ، حمیدرضا مجیدی، حمیدرضا محمودی، ناصر محمدی، هادی عسگری، مهران همراهی، کسری کاکایی، محسن دائمی، سعیدرضا مقصودی، کیومرث خوشبین فر، اردلان حسنعلی زاده، روح اله صالحی، علیرضا کرم زاده، جواد عسکر اوغلی، آنیتا حسنعلی زاده، وحید سلیمی، عاطفه بادآور، سیدرضا مهری ، جمشید فرجو ند فردا، مهشید گنجوری، یوسف اکبری پابندی، برنا قاسمی، امیر قادری، عصمت یادگاریان، فاخته جلایی نژاد، فرزاد ابراهیمی، محمد رضائی، نعمت معینی.

[ چهت مشاهده گالری تصاویر راه یافته به نمایشگاه و کتاب دومین جشنواره ملی عکس سلامت روان در اینجا کلیک کنید]ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : سه شنبه ۳ آبان۱۳۹۰

جایزه نقدی مهر ماه جشنواره یزد پیکچرز به محمد گلچین نفر اول، ئاریز قادری نفر دوم و هادی دهقان‌پور نفر سوم رسید.


بر اساس اعلام فراخوان جایزه نفر اول هشتصد هزار تومان، نفر دوم چهارصد هزار تومان و نفر سوم دویست هزار تومان بود که به حساب نفرات اول تا سوم واریز شد.

داوری عکس‌های مهرماه جشنواره یزد پیکچرز را حمید سوری بر عهده داشت که ۱۰ عکس برگزیده از شادی آفرین آرش، محمد مهدی امیا، اسحاق آقایی، جواد عسگر اوغلی، علیرضا عباسی، سهیل زند آذر، ماکان محمدی، سپیده گندمی، مختار حسین‌زاده و صادق ذباح و ۱۰ عکس تقدیر شده از فاطمه محمدی، حمید رضا بازرگانی، ساسان جواد نیا، محسن اسماعیل‌زاده، محمد مهدی امیا، ئاریز قادری، حیدر هدایت، محمد گلچین، جمشید فرجوند فردا و مجتبی اسماعیل‌زاده را انتخاب کرد، که از طرف ایشان و مدیریت جشنواره یزد پیکچرز به تمامی بیست و یک عکاس بر‌تر، برگزیده و تقدیر شده، مجله هنر فردا (جلد ۴ و ۵) اهدا خواهد شد.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : پنجشنبه ۲۸ مهر۱۳۹۰
جشنواره عکس چین برگزیده گان خود را معرفی کرد , این جشنواره که لقب بزرگترین جشنواره جهان را داد  هر دو سال یکبار به صورت بین المللی برگزار می شود.

جشنواره امسال پس از حدود یک هفته داوری چند لایه توسط 11 گروه داوری از میان 72678 هزار اثر رسیده به جشنواره در کل 452 اثر را به صورت نهایی برگزیده جشنواره اعلام نمود.

این آثار از 7298 هنرمند از 88 کشور دنیا به این جشنواره ارسال شده از میان آثاری که از ایران ارسال شد نام دو نفراز هنرمندان عزیزمان به چشم می خورد  رضا گلچین و میر کیان روشن نیا .


عکس منتخب رضا گلچین دردوسالنه عکس چین

با توجه به حجم عظیم آثار ارسال شده از سراسر دنیا و همچنین داوری پیچیده و چند لایه و از همه مهم تر محدودیت در تعداد آثار انتخابی جشنواره بدیهیست که انتخاب فقط 452 عکس باعث حذف طیف کثیری از آثار میباشد و مسلما آثاری که بیشتر به دیدگاه و نگاه جشنواره نزدیکتر است منتخب می گردد.

نمایش آثار برگزیده جشنواره متعاقبا توسط دبیرخانه جشنواره چین اعلام می گردد و فعلا فقط لیست آثار منتخب منتشر شده است.ارسال توسط az-photo
شيرين صباحي - هنرمند ايراني - موفق شد جايزه‌ي «جادوي ايران» 2011 را به دست آورد.


وی 15 اكتبر (24 مهرماه) طي مراسمي در لندن جايزه‌ي خود را از دستان «علي خدرا» ـ رييس هيات داوران‌ اين جايزه ـ دريافت كرد.

در سال 2012 نيز قرا سات آثار صباحي در نمايشگاه انفرادي در گالري «ساچي» به نمايش درآيد.

رويال كالج سلطنتي لندن همچنين از دهم اكتبر آثار نامزدهاي نهايي اين جايزه را به نمايش گذاشته است و با معرفي برگزيده نهايي،

آثار اين هنرمندان در شعبه‌ي لندن حراجي «كريستي» به معرفي و فروش گذاشته شده‌اند.

«نياز آزاديخواه»، «شهرزاد چنگل‌وايي»، «مهدي فرهاديان»، «آرش فايض»، «بابك گلكار»، «داريوش نهداران» و «حسام رحمانيان» نامزدهاي نهايي جايزه‌ي «جادوي ايران» 2011 بودند.

هيات داوران اين جايزه را هنرمنداني همچون «علي خدرا»،«ضحي حديد»،«رامين حائري‌زاده»،«ركني حائري‌زاده»، «ادريس خان»، «شيرازه هوشياري»، «عباس ميرولي»، «مت متحدان»، «هانس اولريك اوبريست» تشكيل دادند.

به گزارش سايت اين جايزه، جايزه‌ي «جادوي ايران» سال 2013 به نام فرهاد مشيري‌، هنرمند سرشناس ايراني‌، نام‌گذاري شده است.

بر اساس اين گزارش، محمود بخشي موخر برگزيده دوره گذشته اين جايزه بود.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : سه شنبه ۲۶ مهر۱۳۹۰
جشنوارهٔ هنری «پرسبوک»، که در فضای مجازی و بر روی اینترنت برگزار می‌شد، برگزیدگان دومین دورهٔ خود را شناخت.

مسئولیت انتخاب اولیهٔ آثار در این دوره‌ بر عهدهٔ رزیتا شرف‌جهان، شادی قدیریان، کامبیز صبری و ملک دادیار گروسیان بود و آثاری که در مرحلهٔ اول توسط این افراد انتخاب شدند در مرحلهٔ بعد توسط ادوارد لوسی اسمیت، زیگی گــلدینگ، جیل ارزن، علیرضا سمیع‌آذر و نازلی مدکور مورد داوری و ارزیابی قرار گرفتند تا برگزیدگان رشته‌های مختلف این جشنواره معرفی شوند. در این میان در بخش «عکاسی» و پس از انجام داوری در ‌‌نهایت بهاره بیشه، جلال سپهر (عکس بالا) و نیما سنبلستان بعنوان برگزیدگان دومین دورهٔ جشنوارهٔ هنری «پرسبوک» در بخش «عکاسی» معرفی شدند.

در این دوره تکنیک و موضوع کار‌ها در فراخوان «آزاد» اعلام شده بود و جشنواره در ۷ گرایش نقاشی، عکاسی، مجسمه، ویدئو، اینستالیشن، پرفورمنس و وب‌آرت برگزار شد. ۲۶۲ هنرمند در بخش نقاشی، ۱۳۰ هنرمند در بخش عکاسی، ۳۲ هنرمند در بخش مجسمه‌سازی، ۱۲ هنرمند در بخش اینستالیشن، ۲۷ هنرمند در بخش ویدئوآرت، ۵ هنرمند در بخش وب‌آرت و ۶ هنرمند هم در بخش پرفورمنس در این دوره شرکت کردند. قرار است آثار برگزیده در سایت «پرسبوک آرت» و مراکز معتبر هنری معرفی شده و در صورت امکان منتخبی از این آثار هنری معاصر ایران در شماری از گالری‌های داخلی و خارجی نیز به نمایش درآید.

  این جشنوارهٔ هنری مجازی در تابستان ۲ سال اخیر با هدف اثبات اینکه می‌توان فرهنگ را از طریق رسانه‌های عمومی گسترش داد میزبان جوانان هنرمند ایرانی بوده است. جشنوارهٔ هنری «پرسبوک» می‌کوشد با شناسایی و معرفی استعدادهای جوان، فرصت پیشنهاد اسامی متنوع‌تری برای عرصهٔ هنر حرفه‌ای ایران را فراهم آورد. دست‌اندرکاران این رویداد هنری معتقدند رسانه‌هایی چون اینترنت می‌توانند دسترسی آسانی را به آثار هنرمندان در سراسر جهان فراهم سازند و بعلاوه این رسانه‌ها باوجود کاربری‌های گسترده همچنان از بسیاری معایب و دسته‌بندی‌های رایج و سود‌جویی‌ها مصون مانده‌اند. در نتیجه بهتر است تا نسل جوان هنرمندان تجسمی، بیش از هر گروه دیگری آیندهٔ خود را در مراودات این عرصه جستجو ‌کنند.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : دوشنبه ۲۵ مهر۱۳۹۰

” رضا وهمی ” عکاس گلستانی مدال طلای بور دومین جشنواره ” مرد و کار – ۲۰۱۱ ” انجمن عکاسی صربستان را کسب کرد.

 این جشنواره بسیار معتبر بین المللی زیر نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی، فیاپ، انجمن عکاسان آمریکا، اتحادیه جهانی عکاسان بدون مرز، اتحادیه بین المللی عکس اروپا و انجمن عکاسی صربستان برگزار شد.


 در این جشنواره، هشت هزار و ۱۰۶ اثر از ۶۰۷ عکاس از ۶۲ کشور مختلف از سراسر دنیا به دبیرخانه جشنواره رسید که در نهایت رضا وهمی عکاس گلستانی، عضو دائمی فدراسیون جهانی عکاسی و عکاس اجتماعی سازمان جهانی یونسکو موفق شد مدال طلای بور صربستان را در بخش رنگی با عکس”سهم من از زندگی” کسب کند.


عکس: رضا وهمی

محمد رضا مومنی، عکاس خوش نام اصفهانی نیز موفق شد نشان طلای بور صربستان را با عکس”آینده از آن من است” در بخش سیاه و سفید کسب نماید.


عکس: محمدرضا مومنی

دیگر عکاس ایرانی سید اسماعیل موسوی هم موفق شد دیپلم افتخار اتحادیه جهانی عکاسان بدون مرز را با اثری به نام “ناخشنود” کسب کند.

رضا وهمی که حدود یک ماه قبل داوری آثار عکاسان ایرانی در جام جهانی کلوپ های فدراسیون جهانی هنر عکاسی را نیز بر عهده داشت، پیش از این نیز موفق به کسب چهار مدال طلای جهانی دیگر در کشورهای اتریش، انگلیس، قبرس و کره جنوبی شده بود.


عکس: مرتضی جعفری

وی تا کنون علاوه بر کسب این پنج مدال، موفق به دریافت شش نشان ویژه، دیپلم افتخار، روبان و تقدیر در مسابقات بین المللی عکاسی در کشورهای مختلف دنیا شده است  که از آن جمله می توان به کسب دیپلم افتخار و معرفی به عنوان عکاس منتخب جشنواره جهانی ادینبورگ اسکاتلند، بزرگترین فستیوال هنری دنیا و قدیمی ترین مسابقه ی عکس جهان اشاره کرد.


ارسال توسط az-photo
جلسه داوری چهارمین دوره مسابقه عکاسی از سفره‌های افطاری با حضور دکتر محمد ستاری، محمد مهدی رحیمیان و رسول اولیاءزاده اعضای هیات داوران و محمدصالح حجت‌الاسلامی دبیر مسابقه برگزار و طی آن آثار بر‌تر و راه یافته به نمایشگاه این مسابقه انتخاب شدند.

سه نفر بر‌تر این دوره از مسابقات عبارتند از: امیر عنایتی از تربت حیدریه نفر اول، مسلم نائینی از تهران نفر دوم و مهدی عقیقی از قوچان نفر سوم که به ترتیب ۶میلیون، ۵ میلیون و چهارمیلیون ریال جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر و گواهی شرکت در نمایشگاه را دریافت خواهند کرد.

یکی از آثار میثم امانی هم شایسته تقدیر شناخته شد.
آحمد آقاسیانی از تهران با یک اثر، میثم امانی از تربت حیدریه با دو اثر، مهدی حاجیوند از تهران با ۴ اثر، محمد خضری مقدم از کرمان با یک اثر، رضا رادپور از مشهد با یک اثر، سارا رجب دوست از تهران با یک اثر، حمیده سلیم‌نژاد از کرج با یک اثر، سید مدیار شجاعی‌فر از اهواز با یک اثر، مهدی عباسی از شهرقدس تهران با یک اثر، مهدی عقیقی از قوچان با یک اثر، امیر عنایتی از تربت حیدریه با ۲ اثر، داوود کهن ترابی از کرج با یک اثر، امیر مافی بردبار از قزوین با یک اثر، احسان مولایی‌زاده از تهران با یک اثر و مسلم نائینی از تهران با یک اثر عکاسان راه یافته به این دوره از مسابقه هستند.
هنرمندان راه یافته ضمن دریافت حق التصویری معادل پانصد هزار ریال، گواهی حضور در نمایشگاه را هم دریافت خواهند کرد.

چهارمین دوره مسابقه عکاسی و خاطره نویسی از سفره‌های افطاری توسط سایت لقمه و با مشارکت خانه عکاسان ایران و حمایت موسسه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر در طول مرداد و شهریور ماه سال جاری و همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار شد و تاریخ و محل برگزاری نمایشگاه عکس و نتایج مسابقه خاطره نویسی از سفره‌های افطاری را متعاقبا اعلام خواهد شد. ارسال توسط az-photo
هشتمین دوره از مسابقات عکس مجازی آرژانتین - سیکافی که به صورت دوسالانه برگزار می گردد، با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد.

این جشنواره ی معتبر بین المللی که با نظارت فدراسیون جهانی هنر عکاسی و انجمن عکاسان آمریکا برگزار گردید، باز هم مجال خود نمایی را به عکاسان خوب کانون عکس اصفهان داد:

محمد رضا مومنی موفق شد نشان طلای مربوط به کانون عکس "کاف" آرژانتین را با عکس "غروب من" کسب نماید.

همچین اثر دیگری از وی با نام "زمان های تاریک" در این جشنواره توانست مهر تائید هیئت داوران را بخود جلب نماید.

اصغر صامتی نیز با 5 اثر برگزیده با نام های "عکاس" - "کاشان" - "سرزمین ناشناخته " - "بچه های خام" و "پرسش" و حسین شجاعی منش با یک اثر به نام "حافظه" و هادی عسگری نیز با عکس "روح در چشمانش" حضوری موفق در این جشنواره داشتند.ارسال توسط az-photo
نفرات برتر سومین جشنواره سراسری عکس رضوی در تبریز معرفی شدند.

 براساس رای هیات داوران "جمشیدفرجوندفردا" از بیجار به عنوان نفر اول، "حمیدرضا مجیدی" از اراک به عنوان نفر دوم، "حامد نیرومند" از قوچان به عنوان نفر سوم،"نازلی عباسی" از اهواز به عنوان نفر چهارم، "زینب عربی" از بوشهر به عنوان نفر ششم، "سیدجلیل حسینی" از مشهد به عنوان نفر هفتم،"مسعود سلیمانی" از نیشابور به عنوان نفر هشتم، "فاطمه نباتی"از تبریز به عنوان نفر نهم و "امیرحسامی نژاد" از قم به عنوان نفر دهم شناخته شدند.

هیات داوران اثری را به عنوان رتبه پنجم معرفی نکردند.

سومین جشنواره سراسری عکس رضوی با شرکت 380 عکاس از 31 استان و 77شهر کشور و با موضوع زیارت(آداب و فرهنگ زيارت )، حرم مطهر رضوي و آثار و ابينه هاو امام زادگان، وقف ، فرهنگ وقف، ياران و اصحاب حضرت امام رضا (ع)، جلوه هاي مشهدالرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفايافتگان، شيفتگان و دلدادگان حضرت و جلوه‌هاي فرهنگ رضوي در خارج از کشو برگزار شد.


عکس: فاطمه نباتی


مرتبط:ارسال توسط az-photo
نفرات برتر سومین جشنواره سراسری عکس رضوی در تبریز معرفی شدند.

به گزارش آذ-فوتو به نقل از دبیرخانه سومین جشنواره عکس رضوی ، این جشنواره با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد و براساس رای هیات داوران "جمشیدفرجوندفردا" از بیجار به عنوان نفر اول، "حمیدرضا مجیدی" از اراک به عنوان نفر دوم، "حامد نیرومند" از قوچان به عنوان نفر سوم،"نازلی عباسی" از اهواز به عنوان نفر چهارم، "زینب عربی" از بوشهر به عنوان نفر ششم، "سیدجلیل حسینی" از مشهد به عنوان نفر هفتم،"مسعود سلیمانی" از نیشابور به عنوان نفر هشتم، "فاطمه نباتی"از تبریز به عنوان نفر نهم و "امیرحسامی نژاد" از قم به عنوان نفر دهم شناخته شدند.

لازم به ذکر است هیات داوران اثری را به عنوان رتبه پنجم معرفی نکردند.

براساس این گزارش اين جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع) برگزار شد.

همچنين گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی وهنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار ازدیگر اهداف برگزاری جشنواره بود.

سومین جشنواره سراسری عکس رضوی با شرکت 380 عکاس از 31 استان و 77شهر کشور و با موضوع زیارت(آداب و فرهنگ زيارت )، حرم مطهر رضوي و آثار و ابينه هاو امام زادگان، وقف ، فرهنگ وقف، ياران و اصحاب حضرت امام رضا (ع)، جلوه هاي مشهدالرضا(ع)، زائران و مجاوران، شفايافتگان، شيفتگان و دلدادگان حضرت و جلوه‌هاي فرهنگ رضوي در خارج از کشو برگزار شد.

مرتبط:ارسال توسط az-photo
جایزه نقدی شهریور ماه جشنواره یزد پیکچرز به حامد منوچهری نفر اول ، علی سراج همدانی نفر دوم و محمدرضا آخوندی نفر سوم رسید .

که بر اساس اعلام فراخوان جایزه نفر اول هشتصد هزار تومان ، نفر دوم چهارصد هزار تومان و نفر سوم دویست هزار تومان بود که به حساب نفرات اول تا سوم واریز گردید .

داوری عکس های شهریور ماه جشنواره یزد پیکچرز را افشین شاهرودی بر عهده داشت که 10 عکس برگزیده از شادی آفرین آرش ، پیمان ایروانی ، امیر عنایتی ، سید امیر مرتضوی ، محمدجواد شفیعیان ، صادق ذباح ، جعفر بزاز پور ، علی سراج همدانی ، حسن فتاحیان و جواد عسگراوغلی و 10 عکس تقدیر شده از محمدرضا مومنی ، محمد رضا آخوندی ، حجت الله عطایی ، مهدی رمضانی فرد ، سپیده گندمی ، صادق ذباح ، محمدهادی آخوندی ، ابراهیم نیکخو ، شراره ناصری و محمدعلی حق پرست را انتخاب نمودند که از طرف ایشان و مدیریت جشنواره یزد پیکچرز به تمامی بیست عکاس برتر ، برگزیده و تقدیر شده اشتراک یکساله فصل نامه خلاق اهدا خواهد شد.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : یکشنبه ۱۳ شهریور۱۳۹۰
راه یافتگان به نمایشگاه عکس سرزمین پارسی پس از داوری و انتخاب آثار برتر مشخص شدند.

521 عکس از 59 عکاس به دبیرخانه ارسال شده بود که از این تعداد 50 عکس از 19 عکاس به انتخاب هیئت داوران به اولین نمایشگاه عکس سرزمین پارسی راه یافته است.

اسامی راه یافتگان به شرح ذیل می باشد.
ابراهیم نیک خو، اسماعیل نصر الهی، امین رحمانی، آرش کریمی، بابک احسانی، حیدر کردونی، روح اله مهدوی، سهراب نیازی، فاطمه سادات هانی طبایی، محمد شاهی پودینه، محمد حسین ملک زاده، محمدرضا دهقان پور، مژگان آیینی، میثم امانی، ناصر حسامی، هادی دهقانپور، هادی عسگری، محمدرضا بهارناز، محمد قدمعلی.

لازم به ذکر است این نمایشگاه به صورت گردشی در استانهای کشور برپا می شود . اولین میزبان نمایشگاه عکس سرزمین پارسی  نگارخانه حوزه هنری قزوین خواهد بود.

این نمایشگاه در تاریخ 23 مهرماه برگزار می شود و با کارگاه های مختلف عکاسی همراه است.

مرتبط:
فراخوان نمایشگاه عکس سرزمین پارسارسال توسط az-photo
 
تاريخ : جمعه ۱۱ شهریور۱۳۹۰
جایزه نقدی مرداد جشنواره یزد پیکچرز به جمشید فرجوند فردا نفر اول، عطا رنجبر نفر دوم و اسحاق آقایی نفر سوم رسید.

بر اساس اعلام فراخوان جایزه نفر اول هشتصد هزار تومان، نفر دوم چهارصد هزار تومان و نفر سوم دویست هزار تومان بود که به حساب نفرات اول تا سوم واریز شد.

داوری عکس‌های مرداد جشنواره یزد پیکچرز را حسن غفاری بر عهده داشت که از طرف ایشان به نفرات بر‌تر و ۱۰ عکس برگزیده از نگار بلوچی، علی سراج همدانی، سید احمد سید غیبی، حسن فتاحیان، جواد عسگر اوغلی، نوید ریحانی، علی حسن علیزلده، سپیده گندمی، حسن دهقاندوست و حمید صادقی و ۱۰ عکس تقدیر شده از امیر عنایتی، عمران عشارلو، محمد حمیدی، حمید سبحانی، مهدی هادی‌پور، سید حسن کاشفی، داوود ایزد پناه، شمس الله قنبر‌زاده، امین روشن افشار و ئاریز قادری، کتاب قربانیان جنگ (مهدی منعم) اهدا خواهد شد و از طرف مدیر جشنواره کتاب گوشه‌ای برای تنهایی (مهدی رضوی) در سالروز تولد تمامی این ۲۳ عکاس برایشان ارسال خواهد شد.


مرتبط:
فراخوان جشنواره عکس « یزد پیکچرز »
آغاز فعالیت جشنواره یزد پیکچرز
برندگان اردیبهشت ماه جشنواره یزد پیکچرز
برندگان خرداد ماه جشنواره یزد پیکچرز
برگزیدگان تیرماه جشنواره عکس یزد پیکچرزارسال توسط az-photo
 
تاريخ : یکشنبه ۶ شهریور۱۳۹۰
بخش عکس نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن‌ کریم با معرفی و تقدیر عکاسان برتر این دوره از نمایشگاه به کار خود پایان داد.

جمشید فرج‌مند فرد به عنوان نفر اول،‌ محسن شمس نفر دوم و حمیدرضا هلالی به‌عنوان نفر سوم بخش عکس معرفی شدند. محمد ستاری، امیررضا کریمی صارمی، محمدمهدی رحیم‌نیا، رسول اولیاءزاده و محمد خادمیان داوران این دوره از نمایشگاه عکس قرآنی بودند.

در بخش عکس این دوره از نمایشگاه قرآن تعداد یک هزار و 200 قطعه عکس از 157 عکاس به دبیرخانه رسید که عکس هشتاد عکاس به این نمایشگاه راه پیدا کرد. ضمن آنکه بخش عکس نمایشگاه قرآن‌کریم به ازای هر عکس ارائه شده در نمایشگاه، 50 هزار تومان حق‌التصویر به صاحب عکس اهدا می‌کرد.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : جمعه ۴ شهریور۱۳۹۰
جشنواره عکس  CPID که مخفف Color Projected Images Digital  است با حضور پر رنگ عکاسان ایرانی عضو فوکوس تیم در آگوست سال 2011 میلادی به کار خود پایان داد .

این جشنواره در دو بخش آزاد و مونوکروم برگزار می شود .
در بخش منوکروم این جشنواره عکس "THE FUTURE IS MINE"  آقای محمد رضا مومنی با مدال Psa  مورد تقدیر هیئات داوران قرار گرفت .

همچنین آثار عکاسان دیگری از فوکوس تیم  با رای هیئات داوران جواز حضور در جشنواره را کسب کردند .

بخش آزاد :
حمید رضا بازرگانی ، محمد رضا مومنی هر کدام سه عکس  مریم ظهیری 2 عکس ، سید محمد فاطمی ، صایر زمانی ، مرتضی جعفری ، هاشم جوادزاده ، سیروس لطیفیان ، محمد رضا معصومی ، علیرضا پور خوان و علی سامعی هر کدام با یک عکس


بخش مونوکروم :
محمد رضا مومنی 3 عکس ، مسعود بهروان ، کریم فائقیان ، علیرضا حسن زاده فرد ، مرضیه حیدر زاده ، پیام محمدی ، امید امیدواری ، مریم ظهیری ، صابر زمانی و مهدی منتصری هر کدام با یک عکس[ جهت مشاهده تمام آثار در اینجا کلیک کنید. ]ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : جمعه ۴ شهریور۱۳۹۰
جشنواره بین المللی عکس های دیجیتالEID  که توسط انجمن عکاسی آمریکا ((PSA برگزار می شود با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد .

این جشنواره که در ماه آگوست 2011 میلادی در آمریکا بر گزار شد شامل دو بخش آزاد و خلاقه (تغییر واقعیت) بود که عکاسان ایرانی عضو کلوپ عکس فوکوس تیم  در آن حضور داشتند و آثاری از آنان با رای داوران  به بخش پایانی جشنواره راه یافت.

در بخش آزاد عکس های عکاسان زیر به نمایشگاه راه یافت:

زهرا حاجب


سیروس لطیفیان

هادی صمدی


محمد رضا معصومی

در بخش خلاقه (تغییر واقعیت) عکس های عکاسان زیر به نمایشگاه راه یافت:

زهرا حاجب


زهرا حاجب


هاشم جوادزاده


برنا میر احمدیان


مهدی منتظری


پیام محمدی

سیروس لطیفیان
هادی صمدی


علی سامعی


محمد رضا معصومی


شایان ذکر است از عکاسان ایرانی مجموعا هفده عکس به نمایشگاه راه یافت که چهارده عکس متعلق به اعضای کلوپ عکس فوکوس تیم بود.

عکس ها و اسامی پذیرفته شدگان در لینک های زیر قابل مشاهده است .

بخش آزاد :
http://www.psaexhibition.com/entries-eid/results/sect_1.htm

بخش خلاقه (تغییر واقعیت):
http://www.psaexhibition.com/entries-eid/results/sect_2.htmارسال توسط az-photo
 
تاريخ : چهارشنبه ۲ شهریور۱۳۹۰
«محمدمهدی امیا» مدال طلای مسابقات جهانی عکاسی که توسط انجمن عکاسی امریکا برگزار می شود را به دست آورد.


امیا در بخش آزاد با یک عکس پذیرفته شده و در بخش علایق انسانی با چهار عکس پذیرفته شده حضور داشت که توانست مدال طلای این مسابقات را از آن خود کند.

گفتنی است جشنواره بین المللی فتوژورنالیسم انجمن عکاسی آمریکا یکی از معتبرترین جشنواره های عکاسی جهان است که توسط انجمن عکاسی آمریکا (PSA) در دو بخش آزاد و علایق انسانی برگزار می شود و محمدمهدی امیا در بخش علایق انسانی این جشنواره توانست برای عکسی با عنوان درد و رنج (pain ) مدال طلا را از آن خود کند.
در این جشنواره یازده اثر چهار عکاس گرگانی محمد مهدی امیا، محمدرضا معصومی، محمدجواد مکتبی و ذکریا جاسمی  با رای هیئت داوران مجوز حضور در این جشنواره را کسب کردند ، که از میان پنج عکس برگزیده شده؛یک اثر از امیا ، تحت عنوان «درد » توانست مدال طلای جشنواره را در بخش احساسات انسانی از آن خود کند.

عکس پذیرفته شده مذکور مربوط به تالم بازماندگان یک متوفی در سردخانه امامزاده عبدالله گرگان ، در فروردین 90 می باشد.
لازم به ذکر است در جشنواره مذکور از محمدرضا معصومی دیگر عکاس گرگانی نیز با اهدای مدال تقدیر شد.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : چهارشنبه ۲ شهریور۱۳۹۰
مرحله نهایی داوری سومین مسابقات عکاسی ازسفره های هفت سین عصر روز گذشته انجام شده و نفرات برتر و برگزیده این مسابقه هم مشخص شدند.

به گزارش آذ-فوتو به نقل از روابط عمومی سایت لقمه، دبیرخانه دائمی مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی، پس از انجام مراحل مختلف انتخاب و داوری سومین مسابقه عکاسی از سفره های هفت سین، این مسابقات با برتری حسن غفاری، عکاس پیشکسوت، امیرعنایتی و  جابر غلامی به پایان رسید.

این گزارش حاکی است که داوران پس از بررسی آثار قریب به ۸۰۰ عکس از نزدیک به ۳۰۰ عکاس در دو بخش تک عکس و مجموعه هیچ کدام از مجموعه ها راشایسته راه یابی به نمایشگاه ندانسته و با انتخاب ۴۰ قطعه عکس از ۲۸ عکاس برگزیدگان این دوره از مسابقات عکاسی از سفره های هفت سین را تعیین کردند. در این میان حسن غفاری و داود کهن ترابی به ترتیب با ۵ و ۴ عکس راه یافته به نمایشگاه این دوره بیشترین تعداد عکس را دارند.


اسامی سایر عکاسانی که در این نمایشگاه حضور خواهند داشت عبارتند از : مازیار اسدی، میثم امانی، علیرضا بختیاری، مریم بهمنی، امیر ثمودی، حسین جلالی، پروانه جلایر نژاد، مهدی حاجیوند، مجید حجتی، مختار حسین زاده، سید مدیار شجاعی فر، صفدری، علیرضا عباسی، مهدی عباسی، امان عسکری زاد، محمد امین علم صاحب پور، محسن غلامی، غضنفری، قالیباف غفاریان، حسن فراهانی، جمشید فرجوند فردا، امیر قادری، داود کهن ترابی و ناصر محمدی.

در این میان پس از هنرمندان تهرانی، عکاسان مشهدی و اراکی بیش از همه به نمایشگاه راه یافته اند، این در حالی است که این مسابقه با استقبال بی نظیری روبرو شد به طوری که بیش از ۲۰ قطعه عکس از ایرانیان ساکن در خارج از کشور به دبیرخانه رسید و در داخل کشور نیز تنها از دو استان هرمزگانو سیستان و بلوچستان هنرمندی در این مسابقه شرکت نکرد. در این دوره عکاسان مطرحی چون حسن غفاری، فرامرز عامل بردبار، جمشید فرجوند فردا، قاسم شیشه گران، داود کهن ترابی، منصوره معتمدی و … شرکت داشتند. اعضای انجمن عکس نگاه و انجمن های عکس آذربایجان و خراسان رضوی هم حضور قابل توجهی در این مسابقه داشتند و تنوع آثار ارسالی نسبت به سالهای گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بود.

گفتنی است داوری این دوره به عهده محمد مهدی رحیمیان، محمد غفوری و شهریار توکلی بود و دبیری مسابقه را هم محمد صالح حجت الاسلامی به عهده داشت. این دوره مسابقه با حمایت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشد اسلامی برگزار شد که البتهدر این میان مشکلاتی هم پدید آمد که باعث تاخیر در برگزاری مراسم داوری شد. در این مسابقه به سه عکس برتر هر کدام مبلغ ۳ میلیون ریال جایزه و به سایر عکس ها هر کدام ۵۰ هزار تومان حق التصویر پرداخت می شود و برای تمامی شرکت کنندگان گواهی شرکت صادر خواهد شد که می توانند با مراجعه به دبیرخانه دریافت کنند.

این دبیرخانه اعلام کرده است که جوایز و حق التصویر آثار راه یافته به نمایشگا را حداکثر تا ده روز دیگر به حساب هنرمندان واریز خواهد کرد اما برپایی نمایشگاه این دوره به ایام قبل از عید نوروز موکول خواهد شد.

مسابقات فرهنگی هنری سفره های ایرانی اسلامی از سال ۱۳۷۶با موضوعات عکاسی و خاطره نویسی از سفره های افطاری، سفره های حسینی، سفره های یلدا و سفره های هفت سین توسط سایت لقمه طراحی و اجرا شده و هم اکنون چهرمین سال خود را با برگزاری چهارمین مسابقه عکاسی و خاطره نویسی از سفره های افطاری آغاز کرده است. این ر حالیاست که نمایشگاه تخصصی عکس سفره های افطاری هم اکنون در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برپاست که متعلق به آثار برگزیده و منتخب دوره های گذشته این مسابقه است  اولین کتاب خاطرات و عکس های سفره های افطاری نیز در همین ایام توسط انتشارات سوره مهر، منتشر و روانه بازار نشر شده است.

مرتبط:
مسابقه عکاسی از سفره‌های هفت سین
نبود بودجه جهت داوري سفره‌ هاي هفت سین
نتایج سفره‌ های هفت سین تا آخر مردادارسال توسط az-photo
 
تاريخ : دوشنبه ۳۱ مرداد۱۳۹۰
نام عکاس جوان ایرانی در بین فهرست برگزیدگان نهایی فستیوال بین المللی عکس نیکون قرار گرفت.

  آثار ارسالی از سوی 23000 شرکت کننده از 153 کشور از سرتاسر جهان به مسابقه جهانی عکاسی نیکون 2010-2011 در ماه فوریه سال 2011 در محل دفتر مرکزی شرکت نیکون مورد ارزیابی و قضاوت قرار گرفت و در نهایت عکاس جوان ایرانی " وحید قاسمی زرنوشه " رتبه سوم این مسابقه را به نام خود رقم زد.

  فستیوال بین المللی عکس نیکون توسط شرکت نیکون از سال 1969 با هدف ارائه فرصتی برای عکاسان در سراسر جهان و برای برقراری ارتباط و غنی سازی فرهنگ عکاسی حرفه ای و آماتور به صورت بین المللی در بخش های مختلفی برگزار می شود که آخرین دوره برگزار شده این فستیوال با موضوع آزاد و انرژی و با نگاهی خلاقه برگزار شد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر در اینجا کلیک کنید.


ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : چهارشنبه ۲۶ مرداد۱۳۹۰
آثار هفت عضو خانه عکاسان ایران، مورد پذیرش گروه داوری چهل و هفتمین مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی عکاسی در برزیل قرار گرفت.

در این نمایشگاه که در دو بخش رنگی و سیاه و سفید برگزار شده است، علیرضا عطاریانی و مجید فکری هر کدام با سه قطعه، مهدی رضوی با دو قطعه، حمزه اولیاء زاده ، حسام بختیاری، سیما مهرآذر ، کلثوم ریاحی هر کدام با یک قطعه،  جمعا با 12 قطعه در این جشنواره حضوری پرافتخار را رقم زدند که از این میان علیرضا عطاریانی موفق به کسب نشان بین المللی FIAP  شد.


در این نمایشگاه که نخست در شهر برازیلیا پایتخت و  بزرگترین شهر کشور برزیل و سپس در 26 شهر بزرگ دیگر برگزار می شود ، از میان  39 هزار و 779 عکس دریافتی از  9  هزار و 415  عکاس از 98  کشور جهان، تعداد 298  قطعه عکس از 221 عکاس از 69  کشور جهان،  به نمایش درآمده و درکتاب جشنواره چاپ خواهد شد.

برگزاری این رقابت بین المللی، که  یکی از با سابقه ترین و معتبرترین جشنواره‌های عکاسی آمریکای لاتین است، برای چهل و هفتمین سال متوالی، توسط کلوپ عکاسی  JAUو حمایت مالی کنفدراسیون عکاسی برزیل CBF  و  تحت امتیاز فدراسیون جهانی عکاسی FIAP انجام شد.

این دوازدهمین موفقیت خانه عکاسان ایران در عرصه رقابت‌های بین‌المللی از ابتدای سال 1390 است. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده عکس‌های برگزیده به پایگاه اطلاع‌رسانی مسابقه به نشانی WWW.Confoto.art.br   مراجعه کنند.ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : جمعه ۱۴ مرداد۱۳۹۰
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره عکس «خزر تا خلیج فارس» ششم مرداد ۹۰ در سالن اجتماعات ارگ آزادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره، در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور عفت خانی‌پور مشاور دبیر و مدیر روابط عمومی شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد؛ از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

هیئت داوران جشنواره در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از محمدرضا نجیب، محمدرضا معصومی، افشین میرزایی و عباس بلوچی تقدیر کرد.

همچنین در بخش اصلی جشنواره صادق سوری، مونا سرتوه و ابراهیم حصاری به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم جشنواره را کسب کردند.

به برگزیدگان اول تا سوم جشنواره به ترتیب مبالغ پانزده میلیون، ده میلیون و پنج میلیون ریال به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر اهدا شد.

همچنین در این مراسم کتاب و سی دی نمایشگاه به همراه کیف یادبود نمایشگاه توزیع شد.


جشنواره خزر تا خلیج فارس با هدف معرفی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی کشور از ۲۹ تیر تا ۶ مرداد سال جاری و به همت «شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و «کلوپ عکس و فیلم فوکوس تیم» (نماینده فدراسیون جهانی هنر عکاسی، فیاپ) در تهران برگزار شد.

مرتبط:
فراخوان اولین جشنواره خزر تا خلیج فارس
تمدید مهلت جشنواره خزر تا خلیج فارس
نمایشگاه عکس خزر تا خلیج فارس در خانه عکاسان
نشست عكاسي جشنواره خزر تا خلیج فارس
 ارسال توسط az-photo
 
تاريخ : دوشنبه ۱۰ مرداد۱۳۹۰
آیین پایانی و افتتاحیه نمایشگاه نخستین جشنواره سراسری عکس سیمای محیط زیست مازندران با حضور عکاسان و علاقمندان و همچنین مسئولین استانی و کشوری و نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، در محل حوزه هنری استان مازندران برگزار شد.

در این مراسم مهندس محمودی راد مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران و دبیر جشنواره، محمد محمد پور مدیر حوزه هنری استان، دکتر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی و مهندس فدایی مدیرکل آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با سخنرانی هایی مستقل به ذکر نکاتی پرداختند.

به گزارش " آذ-فوتو " به نقل از دبیرخانه این مسابقه تعداد 272 عکاس از 14 استان کشور با ارسال 2105 فایل عکس در برگزاری این جشنواره با اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران مشارکت نمودند که بعد از برگزاری نشست ارزیابی، گروه داوری با پشتیبانی و حمایت مدیران اجرایی جشنواره: سیدمحمود هادیان و حسین خادمی در نهایت 54 قطعه عکس از 31 عکاس را شایسته حضور در نمایشگاه تشخیص دادند.

نمایشگاه عکس های راه یافته نیز تا روز چهارشنبه 12 مردادماه جاری در نگارخانه سوره حوزه هنری استان در حال نمایش است.
همچنین با هماهنگی به عمل آمده تمامی عکس های راه یافته به نمایشگاه به زودی از طریق " نگارخانه چیلیک " برای تمامی عکاسان و علاقمندان قابل مشاهده خواهد بود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از اعضای گروه داوری متشکل از: میرصفی اندیکلایی، مهدی معصومی گرجی، علی مهاجران، از نفرات اول تا سوم و همچنین عکاسان برتر این جشنواره با اهدای لوح و جوایز تقدیر به عمل آمد.

اسامی نفرات اول تا سوم به ترتیب: فرید ثانی از تهران، داریوش منصوری از آمل و حسین شفیع نیا از بابل بوده و اسامی تقدیر شدگان این جشنواره: سیدمهدی طاهری از قائم شهر، معصومه زلیکانی از ساری، مهران مافی بردبار از قزوین، نرجس خاتون اندرواژ از ساری، اصغر عالیشاه از ساری، علی اسماعیل زاده کنعانی از قائم شهر، امیرحسین مددی از تهران، کاوه فرزانه از تهران و ابراهیم سیسان از تهران اعلام شد.

شایان ذکر است از نفرات اول تا سوم با اهدای لوح یادبود، وجه نقد و تندیس و از نفرات تقدیری با تقدیم لوح یادبود و وجه نقد تقدیر به عمل آمد.

براساس این گزارش در ادامه این مراسم نفرات برگزیده جشنواره به ترتیب زیر معرفی و جوایز خود را دریافت کردند .

نفر اول : فرید ثانی از تهران

نفر دوم : داریوش منصوری از مازندران

نفر سوم : علی اصغری از مازندران

تقدیر ویژه : حسین شفیع نیا از مازندران ، سید مهدی مظاهری از مازندران و معصومه زلیکانی از مازندرانارسال توسط az-photo
 
تاريخ : یکشنبه ۹ مرداد۱۳۹۰
برگزیدگان جایزه بین المللی عکس مطبوعاتی یونهاپ YIPPA در سال ۲۰۱۱ اعلام شدند و نام دو عکاس ایرانی نیز در میان برگزیدگان به چشم می‌خورد.

فرزانه خادمیان و مجید سعیدی دو فتوژورنالیست ایرانی هستند که در بخشهای اهداف توسعه هزاره سازمان ملل موفق به دریافت جایزه در این مسابقه شده‌اند. فرزانه خادمیان با تک‌عکسی از یک زایشگاه در افغانستان در بخش “بهبود سلامت مادران” و مجید سعیدی با تک عکسی در بخش “کاهش مرگ و میر کودکان” موفق به دریافت جایزه شده‌اند.


مجید سعیدی هفته گذشته نیز موفق به دریافت مدال برنز مسابقه عکس PX3 فرانسه شد.

خبرگزاری یونهاپ جایزه بین المللی عکس مطبوعاتی یونهاپ (YIPPA) را با شعار “این لحظه را به اشتراک بگذار، آینده را به اشتراک بگذار” با هدف پیوستن به تلاشهای سازمان ملل برای پیشبرد صلح بین‌المللی، رفاه مشترک بشریت و حفاظت از محیط زیست برگزار می‌کند.

همچنین نمایشگاه عکسهای این جایزه در شهرهای مختلف جهان برپا خواهد شد.ارسال توسط az-photo

شارژ ایرانسل

فروشگاه اينترنتي ايران آرنا

تفریح و سرگرمی

دانلود